Wypadanie włosów

wypadanie włosówZa normę uważa się  wypadanie ok.100 włosów dziennie, co jest związane z naturalnym cyklem włosa. O zwiększonym wypadaniu  możemy mówić w przypadku zaburzenia równowagi pomiędzy utratą włosów  a odrastaniem kiedy wyraźnie widać, że jest ich mniej.

 

Zabiegi poprawiające kondycję włosów;

 

Mezoterapia – wstrzykiwanie w skórę głowy odpowiednio przygotowanej mieszanki  składników odżywczych(m.in.witamin z grupy B, krzemionki organicznej, pierwiastków śladowych ). Zabieg wykonuje się  co 2-4 tygodnie . Pierwsze widoczne efekty ,czyli zahamowanie wypadania włosów ,można zauważyć po upływie około 1,5 -2 miesięcy, a po 3 miesiącach widoczny jest już odrost włosów.

Zabiegi przeprowadza się kilkakrotnie przez okres kilku miesięcy .Po mezoterapii następuje regeneracja tkanek i poprawa ich ukrwienia ,a włosy słabe i łamliwe mają mniejsza tendencję do wypadania.

Suplementacja i dieta 
wsparciem dla zdrowia włosów są preparaty doustne zawierające m. in. wit. A, która dobrze wpływa  na najważniejszy budulec włosa –keratynę, oraz wit. E-silny antyoksydant chroniący włosy przed uszkodzeniem. Ważne są także witaminy z gr. B ,bo warunkują prawidłowa budowę włosów, zapobiegają łojotokowi, który również przyczynia się do ich osłabienia. Właściwy wzrost zapewni im kwas pantetonowy ( obecny w czerwonym mięsie),oraz  cenne aminokwasy-cystyna i metionina (w roślinach strączkowych i rybach).

 

 

 

 

Wypadanie włosów u mężczyzn

U mężczyzn najczęstszym typem łysienia jest tzw.  łysienie typu męskiego- androgenowe tj. zależne od męskich hormonów (androgenów).Oprócz hormonów  w tym typie wypadania włosów znaczenie mają także predyspozycje genetyczne i wiek pacjenta. Częstość jego występowania wzrasta z wiekiem, w 20 roku życia ma je ok.20% męskiej populacji w 30 roku życia 30%, by wzrastając liniowo, w 90 roku życia osiągnąć stan ok. 90%.Można uznać, że tego typu łysienie nie jest chorobą, lecz procesem fizjologicznym.

 

Leczenie
  • skuteczną metoda jest ogólne stosowanie leków antyandrogenowych
  • leczenie miejscowe polega na stosowaniu 5 % minoksidilu, który silnie rozkurcza naczynia i poprawia ukrwienie mieszków włosowych ,przyczyniając się do wzrostu włosów.